حمله لباس شخصی‌ها به بیمارستان دی

تعدادی از افراد لباس شخصی شامگاه دیروز سه شنبه به بیمارستان «دی» واقع در تقاطع خیابان توانیر و خیابان ولی‌عصر تهران حمله کرده و با تهدید پزشکان و کادر درمانی، جوی از رعب و وحشت را ایجاد کردند.

به گزارش خبرنگار شهاب‌نیوز؛ حمله افراد لباس شخصی که دقیقاً معلوم نیست از کجا تغذیه می‌شوند به بیمارستان دی در حالی رخ داد که ساعاتی قبل از آن، تعدادی از مجروحان ناآرامی‌های روز سه‌شنبه تهران توسط اورژانس یا مردم به این بیمارستان منتقل شده بودند. طی روزهای شنبه، یک‌شنبه و دوشنبه نیز تعدادی از مجروحان و کشته شدگان ناآرامی‌ها و اعتراضات تهران به این بیمارستان منتقل شده‌اند.

خبرنگار شهاب‌نیوز می‌افزاید: افراد لباس شخصی که مجهز به چوب، چماق، باتوم، زنجیر، اسپری و بعضاً سلاح و بیسیم بودند پس از مراجعه به بیمارستان دی و عبور توام با تهدید از نگهبانی و حراست بیمارستان؛ وارد بخش اورژانس شدند و از پزشکان و کارد پرستاری با حالتی تهدیدآمیز خواستند که مجروحان ناآرامی‌ها را درمان نکنند!

این افراد با پرخاشگری، مجروحان ناآرامی‌ها را «منافق»، «عوامل دشمن»، «جاسوس» و «اراذل و اوباش» خواندند و خطاب به کارد پرستاری بیمارستان با تهدید تاکید کردند که حق ندارند این افراد را درمان کنند.

مجادلات این افراد با پزشکان و کادر پرستاری حدود 15 دقیقه ادامه پیدا کرد. با آن که این افراد چند باری تلاش کردند با مجروحان نزدیک شده یا آن‌ها را شناسایی کنند، برخورد هوشمندانه پزشکان باعث شد که درگیری فیزیکی و خشونت‌آمیز رخ ندهد.

گفتنی است کادر پزشکی و امدادی حتی در جریان جنگ جهانی دوم یا حمله رژیم غاصب اسرائیل به غزه نیز از آزادی و امنیت برخوردار بودند.

/ 2 نظر / 4 بازدید
میثم کربلائی

خیری که در پی آن آتش باشد ، خیر نخواهد بود و شری که در پی آن بهشت است شر نخواهد بود . و هر نعمتی بی بهشت ناچیز است و هر بلائی بی جهنم عافیت است .

میثم کربلائی

خیری که در پی آن آتش باشد ، خیر نخواهد بود و شری که در پی آن بهشت است شر نخواهد بود . و هر نعمتی بی بهشت ناچیز است و هر بلائی بی جهنم عافیت است .